Галина Крук

25 мая 2021

19:00

Киев, Docker-G pub

Поетка, про яку у своєму вірші один шевченківських лауреатів писав «І тільки древній кременецький брук читає Василя й Галину Крук», а інший - жартівливо називав «чи то галка, чи то крук».

Поетка, чиї вірші читав зі сцени Нобелівський лауреат на одному закордонному поетичному фестивалі, а президент Європарламенту цитував українською на засіданні Верховної Ради.

Поетка, яка презентувала один зі своїх поетично-музичних проектів у Нобелівському музеї у Стокгольмі, а тембр її голосу порівнювали в закордонній пресі із тембром Еммі Вайнхауз.

Дитяча письменниця, чиї дитячі книжки виходили друком у перекладі на 15 мов у різних країнах світу, а дорослі вірші перекладалися більше ніж 20-ма мовами.

Поетка, завдяки якій вірші українською звучали перед кількатисячними аудиторіями на фестивалях у таких екзотичних країнах, як Еквадор чи Китай (і навіть на Тибетській височині).

Сценаристка, яка долучилася до створення популярних українських телесеріалів, а її оповідання друкувалися на сторінках українського глянцю на зразок Harper’s Bazaar чи Forbs.

Авторка, яка не часто тішить столичну публіку виступами, почитає вам свої нові вірші, які незабаром вийдуть книжкою. Ну і само собою – старі-улюблені.

Галина Крук — українська поетка, перекладачка, кіносценариста та дослідниця літератури. Авторка 5 поетичних збірок (“Мандри у пошуках дому” (1997), “Сліди на піску” (1997), “Обличчя поза світлиною” (2005), “Спів/існування” (2013), «Доросла» (2017) та книги вибраного в польських перекладах «Вихідні над Летою» (2018)), а також численних публікацій в українських та закордонних антологіях, альманахах та літературній періодиці. Твори перекладені більше ніж на 20 мов.

Учасниця багатьох українських та міжнародних літературних фестивалів у різних країнах світу, а також поетичних аудіо-візуальних проектів «Sintezia» (спільно з литовцями), SWIЖЕ (спільно зі шведами), «Пісні країни OS» (спільно з Ю.Іздриком та формацією «Куб»), «Співіснування» (спільно з О.Хорошком та Р.Бардуном) та «Опір матерії» (спільно з І.Цикурою та Ю.Єфремовим).

Лауреатка літературних конкурсів «Гранослов» (1996) і «Привітання життя» ім. Б.-І.Антонича (1996), стипендіатка програм «Gaude Polonia» міністра культури Польщі (2003, 2010), Homines Urbani на Віллі Деціуша у Кракові (2005), Балтійського центру письменників та перекладачів на острові Готланд (Швеція, 2007, 2018), Міжнародної письменнцької програми (Пекін, КНР). Належить до Асоціації українських письменників та Українського ПЕН-клубу, у 2017- 19 рр. - віце-президентка українського ПЕНу .

Живе у Львові, викладає українську та зарубіжну літературу у Львівському національному університеті імені І.Франка.

Киев
25 мая 2021 - 19:00