Місто (Театр Юного Глядача)

12 февраля 2022

18:00

Киев, Театр на Липках

У 1927 році Валер’ян Підмогильний написав свій модерновий урбаністичний роман «Місто», яким враз поставив українську літературу на один щабель із тогочасною європейською.

Майже через століття вистава ТЮГу - перша спроба втілити цей твір на театральній сцені. Головний герой – амбітний сільський парубок Степан Радченко, налаштований ідеалістично щодо своєї ролі в історії, приїздить до Міста Києва на навчання. І навмисно пишемо це слово з великої літери, адже воно стає наче другим головним героєм, шаленим і абсурдним. Воно поєднує в собі складові минулого життя у вигляді явищ НЕПу та реалії життя нового, побудованого в бюрократичному знеособленому радянському стилі.

Саме Місто Степан ненавидить, однак мріє його підкорити, ним захоплюється й  зневажає водночас. Складно втілити  в межах однієї вистави всі сюжетні лінії, події та героїв розлогого тексту, тож глядачеві пропонуються «ілюстрації» до роману (саме так визначив жанр режисер-постановник).

  А от яким постане головний герой Степан Радченко, чи таки вдасться йому підкорити Місто, адаптуватися в ньому, чи йти на компроміс із совістю – з’ясовуватимуть глядачі після вистави.

Тривалість вистави - 3 години 40 хвилин

Рекомендований вік - з 16 років

Киев
12 февраля 2022 - 18:00