Пер Гюнт. Балет (ХНАТОБ)

27 октября 2021

18:30

Харьков, ХНАТОБ

Композитор - Едвард Гріг

Балет на 2 дії, 6 картин

Лібрето - Юрій Станішевський, Вадим Писарєв за мотивами драматичної поеми Генріка Ібсена
У виставі використано музичні обробки Дмитра Родіонова

Прем’єра - 29 квітня 2017 року

«Пер Гюнт» - це розповідь про фантастичні пригоди сільського парубка, веселуна й витівника Пер Гюнта, який обрав у житті небезпечний принцип «бути самим собою задоволеним». Дві жінки, які люблять його - мати Осе та юна Сольвейг - все життя провели в очікуванні, а Пер - в мандрах і пригодах. Вмираючій матері він розповідає про свої подорожі, скрашуючи її останні хвилини. До Сольвейг він приходить вже старим і нещасним, усвідомивши, що життя його витрачено даремно.

В основі балету «Пер Гюнт» - однойменна п’єса видатного норвезького письменника, реформатора європейської драматургії Генріха Ібсена та музика, яка була написана спеціально для цього твору Едвардом Грігом.

Г. Ібсен «переплавив» в своїй драмі старовинні скандинавські саги, перетворивши її на філософську притчу про пошук людиною себе й сенсу буття через випробування. Е. Гріг, в свою чергу, акцентує тему вічної жіночності, жертовної та всепрощаючої любові, втіленої в образі ніжної Сольвейг. Саме ця концепція знайшла втілення у балеті, прем’єра якого відбулася 20 років тому у виконанні солістів Донецького балету на святкуванні тисячоліття першої столиці Норвегії (м. Трондхейм). Для Харкова ж постановку було оновлено з урахуванням специфіки трупи театру, оригінального музичного та сценографічного прочитання.

Пластична мова «Пер Гюнта» базується на класиці з використанням неокласичних елементів, народної хореографії, а також більш екзотичних, характерних танців у «казкових» сценах.

Харьков
27 октября 2021 - 18:30