Ромео і Джульєтта. Балет (ДАТОБ)

29 сентября 2021

19:00

Днепр, Театр Опери и Балета

Балет на 2 дії
С. ПРОКОФ'ЄВ

Лібрето О. Соколова за мотивами одноіменної трагедії У. Шекспіра
Балетмейстер-постановник - О. Соколов, заслужений діяч мистецтв України
Диригент– Ю. Пороховник, заслужений діяч мистецтв України; О. Кулішов

Сценографія, костюми А. Ареф'єва, народного художника СРСР, лауреата Національної премії ім. Т. Шевченка (Сценічна редакція 2003 року здійснена на основі оформлення, створеного художником у 1985 р.)

«Немає повісті сумнішої на світі, ніж повість про Ромео і Джульєтту», - про цей висновок відомо навіть тим, хто ніколи не читав трагедію Шекспіра. Написана драматургом у XVI ст., вона не перестає хвилювати людські серця. Не дивно, що твір став джерелом натхнення для одного з найвидатніших композиторів ХХ століття— С. Прокоф'єва.

Його ім'я асоціюється з образом весни і життя, вщерть заповнених щастям і енергією, бадьорими музичними ритмами і чудовим гумором. Він фонтанував ідеями, задумами. Великий був у всіх жанрах. Але ми говоримо про Прокофьеве - автора балетів. Їх сім. Притча про «Ромео і Джульєтту» найпопулярніший з них.
Нагадаємо шекспірівський сюжет: знатні родини Монтеккі і Капулетті ведуть між собою непримиренну ворожнечу. Але юні представники сімейних кланів - Ромео і Джульєтта люблять один одного, всупереч кривавої традиції, воліючи смерть бездушної влади застарілих звичаїв.

У «Ромео і Джульєтті» є все: весна, юність з її гострим почуттям закоханості у світ, і свідомістю швидкоплинності відпущеної життя. Ці почуття пронизують весь спектакль від початку до кінця.

Днепр
29 сентября 2021 - 19:00