Доходное место

29 травня 2021

19:00

Біла церква,

Событие прошло!

Комедія. Ð’истава з антрактом.
Тривалість 2 год. 45 хв.

 

 ... О.Островського називаємо великим, бо він умів, як ніхто інший, поєднувати соціальне з особистим ...
  ... Досі про сьогодення, можливо, Ñ– правильно, але ніхто не зміг сказати з такою, загалом, Ñ– нещадністю, Ñ– люттю, Ñ– пророчим даром, як це зробив Островський. Думаю, що маю право так говорити, тому що за останні роки я поставив багато його п'єс. Просто перелічу: "На всякого мудреця досить простоти", "Вовки та вівці", "Одруження Бальзамінова", "Без вини винні", Ñ– нарешті - "Тепленьке місце". Тому можете собі уявити, який я наповнений Островським. І, вочевидь, це не випадково. Можливо, Островський ніколи не був так затребуваний в Росії (та й в Україні), як сьогодні. Практично немає театру, який не ставив би його, та ще й по кілька разів. Річ у тім, що Островський, вслід за Мольєром, здається, не залишив жодного явища, жодної рисочки нашого з вами характеру, та й просто жодної заповіді, які ми постійно порушуємо Ñ– про які він говорить у своїх творах. Тому, коли йдеться про Островського, кожен режисер, який його ставить, повинен обов’язково відчути Ñ– поезію його творінь, я вже не кажу про заяложені істини - характери, зіткнення. Хрестоматійність Островського відома всім. Але завжди, як мені видається, у кращих його творах існує можливість знайти глибинні питання. І, очевидно, величезну роль у них грає присутність філософської притчі. Ось чому він Ñ– складний, Ñ– прекрасний, Ñ– глибокий, Ñ– цікавий для кожного, хто до нього торкається.
   ... Саме поняття-заголовок - "Тепленьке місце" - на титульному аркуші п'єси гіпнотизувало, Ñ– ніхто не хотів звернути увагу на першу фразу: "Я кохаю вас ..."
А це ключ до розуміння усієї п'єси ...
   ... " Тепленьке місце" - одна з найпрекрасніших п'єс, присвячених темі кохання. Хто ще вмів     так писати про нього, як О. Островський ?!
   ... І саме тому п'єса " Тепленьке місце" так соціально загострена. Любов - найвірніший уламок, на якому вивіряється поняття прибуткових місць ...
   Ð’сесилля грошей ...
   Ð те, що сьогодні, через півтора століття, це прочитується ще гостріше, - говорить про воістину пророчий дар Великого Російського Драматичного Поета ...
   ... Однак  ... Однак  ... Однак…  Я хочу вірити: Ñ” речі, яких Ñ– сьогодні купити не можна.
   Ð† що слова - "Честь", "Гідність", "Любов" - ми не залишили назавжди у «прекраснодушному» XIX столітті.
   ÐŸÑ€Ð¾ це я Ñ– хотів поставити виставу ...