Історико-меморіальний комплекс пам’яті жертв нацизму (ставка «Вервольф»)

30 грудня 2021

10:00

Вінниця,

Событие прошло!

Польова ставка Гітлера «Вервольф» (з німецької «озброєний вовк») – одне з найзагадковіших місць в Україні часів Другої світової війни, навколо якої і нині існує безліч міфів і легенд.

У 2011 р. тут було створено Історико-меморіальний комплекс пам’яті жертв нацизму, відвідувачі якого матимуть змогу зануритись в атмосферу історичного періоду; дізнатися про створення і функціонування ставки; ознайомитися з результатами сучасних досліджень.

Музейний комплекс складається з двох об’єктів: території самої ставки з музейним павільйоном та братської могили військовополонених і громадян окупованих німцями країн, які будували ставку.

Експозиційні матеріали комплексу базуються виключно на історичних фактах, документах Державного архіву Вінницької області, архіву Служби безпеки України, Центрального державного кінофотофоноархіву ім. Г. С. Пшеничного, матеріалах краєзнавців, дослідників подій Другої світової війни і відображають достовірний плин подій.

Вздовж екскурсійного маршруту встановлені інформаційні стенди, що розповідають про період окупації, історію створення ставки, вигнання нацистських окупантів з Вінниччини.

Враховуючи те, що на території колишньої ставки «Вервольф» крім протипожежного басейну не залишилося жодної цілої споруди, було створено схему-макет «Вервольф» 1942–1944 рр.» із нанесеними об’ємними будинками та бомбосховищами, оглянувши яку можна скласти повне уявлення про колишній «Вервольф».

Час роботи: 10:00–17:30
Вихідний: понеділок