Камерная музыка с Валерием Соколовым

23 марта 2021

19:00

Киев, Дом Актера

Дві глибини, в яких зображене ХХ сторіччя – універсал Дм. Шостакович та романтик А.Дютійє. Вже за життя їх звали класиками сучасності. Виконання їх творів у програмі – подія, а виконання квартету А.Дютійє – подвійна подія, тому що – перше виконання в Києві!

«Я ставлю собі питання, яким чином така гучна і бурхлива епоха, як наша, породжує стільки музики ... в той час, як ми [композитори] відчуваємо необхідність в мовчанні для того, щоб обмірковувати нашу музику »- писав композитор в 70-і роки. Свій квартет він писав за замовленням для Джульярдського квартету впродовж п’яти років, а потім ще декілька років доводив до досконалості.Шостакович написав квартет №8 за три дні. Анрі поглинав в себе епоху і час в якому жив, створюючи музику ХХ сторіччя, Шостакович був сам цією епохою, як написала Анна Ахматова одній з посвят своєї поезії:» композитору Дмитрию Дмитриевичу Шостаковичу, в чью эпоху я живу на земле».
Концерт – справжня подорож скрізь бурхливу епоху ХХ сторіччя.
«Камерна музика з Валерієм Соколовим» – авторський цикл знаменитого українського скрипаля, про якого вже в його 18 років був знятий документальний фільм «Скрипка в душі» іншою знаменитістю – французьким режисером Бруно Монсенжоном (до вашої уваги фрагмент з фільму)– автором документальних стрічок про Св.Ріхтера, Д.Фішера-Діскау, Г. Гульда, Д.Ойстраха, І.Менухіна. Цей фільм отримав світове визнання і транслювався на телеканалі ARTE TV.

Організатор концерту - Агенція EDERI MANAGEMENT, бачить свою місію в створенні умов для того, щоб класична і сучасна академічна музика зазвучала на повну силу і відчула себе, як вдома.

Партнер концерту – благодійний фонд VERE MUSIC FUND, який надає українським музикантам гранти для участі в міжнародних конкурсах та майстер-класах, підтримує музичні конкурси в Україні, а також реалізує фестивальні проєкти та освітні ініціативи.

Виконавці:
Лауреати міжнародних конкурсів
Валерій СОКОЛОВ (скрипка), Варвара ВАСИЛЬЄВА (скрипка),
Наталія КУЛЕБА (альт), Олексій ШАДРІН (віолончель)

ПРОГРАМА
Анрі Дютійо (1916-2013)
«Ainsi la Nuit» («Отже, ніч») для струнного квартету (1971,1976) –
Прем’єра в Україні!

Дмитро Шостакович (1906-1975)
Квартет № 8 для двох скрипок, альта і віолончелі до мінор, ор.110

До уваги глядачів!
Вхід до Будинку актора без захисних масок на обличчі заборонено.
Ми дбаємо про ваше здоров’я і безпеку.

Киев
24 февраля 2021 - 19:00 23 марта 2021 - 19:00