На Русалчин Великдень. Театр Veritas

01 декабря 2021

19:00

Киев, Национальный Центр Театрального Искусства им. Леся Курбаса (НЦТИ им. Леся Курбаса)

Событие прошло!

Минає 100 років від дня підступного вбивства чекістським присудом талановитого українського композитора Миколи Леонтовича: 23 січня 1921 року у селі Марківка Гайсинського повіту на сорок шостому році обірвалась висока нота яскравого життя – куля вцілила в народну душу, вирвавши з її глибин потужний спів.

Геніальний творець зачарував світ барвистою музикою прекрасного «Щедрика», що став символом Різдвяного Чуда на всі часи.

Темні сили не змогли перешкодити передати людству ще одне геніальне творіння Миколи Леонтовича – оперу «На Русалчин Великдень», що писалася за мотивами однойменної казки Бориса Грінченка. На жаль, Леонтович не встиг до кінця завершити роботу над твором – пізніше, усе ж, його дописав та аранжував великий композитор сучасності Мирослав Скорик, а нині опера отримує абсолютно нову й оригінальну інтерпретацію від Паперового театру «Imagination Format Studio» та музичного гурту Mavka.

На знак пошани й любові та в пам’ять про монументального українського композитора й патріота Миколи Леонтовича Паперовий театр «Imagination Format Studio» представляє унікальний перформенс-оперу-виставу «Микола Леонтович. На Русалчин Великдень». У цій незвичній постановці сплетено різноманітні види мистецтва: оперний спів, сучасне аранжування класичної опери, анімацію та паперовий театр.

Imagination Format Studio (Олександр Сергієнко) спільно з галереєю «White World» (Олександр Янович) та Науково-мистецьким Центром ім. Леся Курбаса (Олександр Чайка) представляє:

Музичний гурт Mavka: Ірина Лазер – одна з авторок вистави, композиторка, виконавиця жіночих партій, співачка та актриса; Олексій Мікрюков – композитор, аранжувальник; Тарас Лазер – музичний редактор, автор нових текстів.

Даниіл Пінко – аніматор-режисер.

Анастасія Подерв’янська — художниця по лялькам.

Михайло Хіміч — художник-декоратор.

Луценко Алина — перформерка-актриса.

Катерина Ільченко – перформерка-актриса.

Євген Рахманін – виконавець чоловічої партії.

Оксана Цюпа – художниця по лялькам глядачів.

Олександр Янович – ко-продюсер.

Олександр Сергієнко – автор ідеї, продюсер, режисер, перформер, засновник Паперового театру Imagination Format Studio.