Травіата. Опера (ХНАТОБ)

10 декабря 2021

18:30

Харьков, ХНАТОБ

Композитор Джузеппе Верді

Опера на 4 дії (з 3 антрактами)

Лібрето
Франческо Марія Піаве за романом Олександра Дюма-сина «Дама з камеліями»

Виконується італійською мовою з українськими субтитрами

Прем'єра в ХНАТОБ
11 червня 2013 року

«Травіата» Джузеппе Верді є однією з найулюбленіших і найпопулярніших опер світового репертуару. В основі її сюжету - відомий роман Олександра Дюма-сина «Дама з камеліями». Сучасники стверджували, що в цій книзі він переповів реальну історію своїх стосунків із куртизанкою Марі Дюплессі. Молода жінка підкорила тоді паризьке товариство розумом і красою, а письменника – щирістю й шляхетністю душі. Вважається, що в розриві з Дюплессі та від'їзді сина винен Дюма-батько. Дюма-синові більше не судилося побачити кохану живою: коли він нарешті повернувся до Парижу, то дізнався про смерть Марі від сухотів.

У творі широко використовуються ритми та мелодії побутової музики ХІХ ст., головним чином вальсу – часом веселого й граціозного, часом драматичного й скорботного. Невелика оркестрова прелюдія відтворює сумний образ жінки, що прощається з життям; широко ллється світла мелодія кохання, що стала головним лейтмотивом опери.

Наша постановкастворена в традиційній манері, а всі складові театрального дійства концентрують глядача на головному – витонченому сприйнятті чарівної музики видатного італійського композитора та достеменному відтворенні оперних образів.

Харьков
10 декабря 2021 - 18:30